Import z Chin – ułatwiamy sprowadzanie towarów z Chin!

Państwo Środka jest dla polskich firm strategicznym partnerem handlowym w Azji Dalekowschodniej, co znajduje potwierdzenie w sukcesywnie rosnącej skali importu towarów z Chin. Prowadzenie biznesu wespół z Chinami stanowi jednak złożony proces, a składanie zamówień na odległość jest w oczywisty sposób obarczone licznymi ryzykami, na które z pewnością nie może pozwolić sobie żaden poważny przedsiębiorca, skoncentrowany na realizacji powziętych celów biznesowych. Tymczasem handel międzynarodowy stawia przed rodzimymi importerami szereg wyzwań, spośród których kluczowym okazuje się zapewnienie bezpieczeństwa całej transakcji. Dzięki wieloletniej praktyce zawodowej doskonale rozumiemy problemy, z którymi mierzą się firmy importujące produkty z Chin, i zapewniamy kompleksową obsługę tego procesu. Jesteśmy pewnym partnerem dla Twojego biznesu i dbamy o to, by tak doradzić Ci przy rozmowach z chińskim partnerem i imporcie z Chin, by całość przebiegała zgodnie z najlepszymi praktykami, przynosząc oczekiwane korzyści.

Komu dedykowana jest nasza usługa importowa?

Usługa kompleksowego importu z Chin skierowana jest do firm, które chcą rozszerzyć swoją działalność o współpracę z chińskimi producentami i rozpocząć importowanie towarów z tamtejszego rynku. W Salvane naszym priorytetem jest profesjonalne wsparcie ambitnych, rozwijających się przedsiębiorców, chcących spróbować swoich sił w wymagającym handlu z Chinami. Dzięki długoletniej działalności na rynku azjatyckim i świetnej znajomości rządzących nim mechanizmów zdobyliśmy wszelkie narzędzia niezbędne do efektywnej realizacji zadań związanych z bezpiecznym importem towarów z Chin.

Czy warto importować towary z Chin?

Zdajemy sobie sprawę, że bariera językowa, nieobecność importera na miejscu produkcji, ograniczony kontakt z dostawcą, a także znaczące różnice w europejskim i chińskim rozumieniu standardów jakości to powszechne problemy, które napotykają polskie firmy, rozważając rozszerzenie strategii biznesowej o import z Chin. Pośrednik, znajdujący się na miejscu w Chinach, posiadający doświadczenie w kontaktach biznesowych z chińskimi dostawcami i zaznajomiony w realiach tamtejszego rynku, pozwoli jednak wyeliminować te trudności, zapewniając sprawny przebieg całego przedsięwzięcia. Tym bardziej że import produktów z Chin to opłacalna inwestycja otwierająca nowe możliwości biznesowe dla przedsiębiorców. Import z Chin do Polski umożliwia bowiem zredukowanie kosztów produkcji i pozyskanie towarów niedostępnych na rodzimym rynku, a tym samym szczególnie atrakcyjnych dla konsumentów.

Import towarów z Chin – krok po kroku

Strategiczne działania w zakresie wymiany handlowej z Państwem Środka rozgrywają się bezpośrednio w Chinach, co powoduje konieczność dogłębnego poznania zasad, w ramach których funkcjonuje chińskie środowisko biznesowe i tamtejsze prawo. Jest to szczególnie istotne, zważywszy na fakt, że import towarów z Chin wymaga profesjonalnego zaplanowania wielozadaniowego procesu zarządzania: od rejestracji Twojej marki w Chinach, wyboru dostawcy, przez cykliczne kontrole jakości, aż po odprawę celną. Jako Salvane reprezentujemy w Chinach interesy naszych Klientów, koordynując wszystkie etapy kompleksowego importu z Chin do Polski.

Rejestracja działalności do importu towarów z Chin

Chcąc skutecznie wprowadzać towary z rynku chińskiego do obrotu w krajach UE (np. import z Chin do Polski), należy uprzednio zarejestrować firmę do importu produktów z Chin. Nadany wraz z jej założeniem numer NIP jest bowiem niezbędny do tego, by przedsiębiorca mógł w kolejnych krokach uzyskać numer EORI oraz dokonać rejestracji jako importer dokonujący obrotu towarowego w BDO, jeśli sprowadzane towary należą do grupy produktowej objętej tym obowiązkiem.

Zobacz więcej: firma w Chinach

Rejestracja marki w Chinach na potrzeby importu

W przypadku importu produktów z Chin kwestię priorytetową stanowi rejestracja znaku towarowego. W Chinach prawo do posługiwania się danym znakiem handlowym otrzymuje bowiem wyłącznie ta firma, która zastrzegła go jako pierwsza. W przypadku firm, które w trakcie planowania importu z Chin zaniedbały ten aspekt, może zdarzyć się, że utracą one prawa do swojego znaku towarowego, narażając się na kłopoty prawne i znaczne straty finansowe.

Obowiązek ten dotyczy zwłaszcza importerów kupujących w Chinach towary, na których umieszczane jest logo ich firmy, nawet jeśli rynkiem docelowym nie jest Państwo Środka. Ponadto zastrzeżenie znaku towarowego zawczasu może okazać się przydatne, gdy firma zechce w przyszłości rozpocząć – oprócz importu z Chin do Polski – również sprzedaż na rynku azjatyckim.

Weryfikacja dostawcy z Chin i kontrola jakości przy imporcie towarów

Wybór dostawcy, szczególnie gdy prowadzisz inwestycję z odległego kraju, to ryzykowna część importu z Chin. Dobrą praktyką jest uprzednia weryfikacja producenta, z którym rozmawiasz, dlatego w Salvane przeprowadzamy rzetelne analizy potencjalnych partnerów biznesowych i kontrole jakości zamówionych towarów, wykluczając ryzyko kontaktów z nieuczciwymi kontrahentami.

Pomoc w reklamacjach towarów i usług z Chin

Mamy kwalifikacje do udzielania wsparcia w postępowaniach reklamacyjnych, co jest istotnym zabezpieczeniem na wypadek wystąpienia problemów z towarem podczas importu z Chin. Pośrednik z naszej firmy, dzięki obecności w Chinach, szybko zajmie się sprawą na miejscu, podejmując odpowiednie kroki prawne w Twoim imieniu. W takim przypadku czas jest kluczowy.

Jakie dokumenty potrzebne są do kompleksowego importu z Chin?

Proces importu z Chin do Polski wymaga dobrej znajomości logistyki międzynarodowej, obowiązujących dyrektyw, aktualnych rozporządzeń krajowych, jak i lokalnych obostrzeń prawnych. Pomyślna odprawa celna jest możliwa dopiero po uprzednim skompletowaniu niezbędnej dokumentacji, jaka każdorazowo towarzyszy procedurom takim jak import z Chin.

Dokumenty ważne przy odprawie celnej

Dokumenty wymagane to przede wszystkim faktura handlowa, lista pakowa (packing list) i list przewozowy (konosament morski, list lotniczy lub międzynarodowy list kolejowy). W określonych przypadkach należy liczyć się z koniecznością przedłożenia również innych dokumentów i certyfikatów – np. w przypadku importu towarów z Chin objętych Dyrektywami Nowego Podejścia potrzebna będzie deklaracja zgodności.

Bezpieczny import z Chin według Salvane

W trakcie realizacji zadań związanych z importem produktów z Chin koncentrujemy się na budowaniu długofalowych relacji biznesowych z chińskimi partnerami, pamiętając jednocześnie o odpowiednim zabezpieczeniu prawnym stosownymi kontraktami handlowymi.

Zaufani producenci w Chinach

Jesteśmy obecni na rynku chińskim od ponad dekady. W tym czasie zbudowaliśmy ogromną sieć wartościowych, zweryfikowanych kontaktów, dzięki czemu mamy dostęp do zaufanych producentów i potrafimy efektywnie negocjować umowy handlowe związane z importem z Chin.

Reprezentant biznesowy w Chinach

Dzięki stałej obecności w Chinach możemy szybko reagować na zmieniające się warunki biznesowe i jesteśmy profesjonalnym partnerem wykonawczym dla firm biznesowo związanych z Chinami. Znamy lokalny język, rozumiemy zasady, w ramach których funkcjonuje chińskie środowisko biznesowe i tamtejsze prawo, co sprawia, że nie boimy się podejmować strategicznych działań w zakresie wymiany handlowej z Państwem Środka. Możemy bez żadnego problemu uczestniczyć w Twoim imieniu na targach niemal z dnia na dzień, spotkać się z chińskim partnerem na miejscu w Chinach i jako Twój reprezentant omówić dowolną sprawę. Możemy też przynieść wymierną wartość dla Twojego biznesu, stając się Twoim autoryzowanym przedstawicielem w Chinach.

Więcej na ten temat: Biznes w Chinach

Kontrola jakości usługi

Salvane naszym priorytetem jest profesjonalne wsparcie ambitnych przedsiębiorców, chcących rozszerzyć swoją działalność o import z Chin. Firmy, które zdecydują się na ten krok, mogą liczyć na naszą pomoc również w zakresie kontroli jakości produktu. Jest to podstawowe narzędzie bezpieczeństwa, dlatego przeprowadzamy ją bezpośrednio u producenta. Jeśli to konieczne, oddajemy towar do specjalistycznego laboratorium badawczego.

Twój import z Chin wesprzemy na wiele sposobów

01
Raport o chińskiej firmie

Jeżeli masz już wybranego dostawcę lub po prostu chcesz sprawdzić szczegóły chińskiej firmy, przygotujemy dla Ciebie raport. Sprawdź szczegóły.

02
Wyszukanie dostawców

Dysponujemy bazą tysięcy sprawdzonych przez lata dostawców. Daj nam znać jakiego produktu szukasz, znajdziemy odpowiedniego dostawcę o pomożemy w negocjacjach umowy.

03
Kontrola jakości przy załadunku

Jedziemy do klienta sprawdzić przygotowane do wysyłki produkty. Sprawdzimy wg. wytycznych każdy aspekt produktu. Jeżeli to będzie koniczne oddamy produkt do specjalistycznego laboratorim badawczego

04
Pomoc w reklamacjach

Pomożemy w postępowaniu reklamacyjnym związanym z dostawą i dostawcą. Jeżeli okoliczności będą tego wymagały podejmiemy w Twoim imieniu odpowiednie kroki prawne na terenie Chin.

Jak zaksięgować import towarów z Chin? – jak rozliczać transport towarów z Chin?

Wykazanie importu towarów z Chin w deklaracji VAT to ważny obowiązek, który można spełnić na dwa sposoby: rozliczając polską fakturę vat od importu produktów z Chin według zasad ogólnych bądź – po zaistnieniu określonych warunków – według procedury uproszczonej.

Jak zacząć import z Chin?

Planując strategię importu towarów z Chin, należy zacząć od szczegółowej analizy tamtejszego rynku dostawców tak, aby poznać jego realia, stosowane rozwiązania, a następnie sprawdzić popyt na określone produkty wśród konsumentów końcowych. To pozwoli w rezultacie oszacować potencjał importu konkretnych towarów. Jeśli nie posiadasz doświadczenia w handlu z Chinami, najrozsądniejszym rozwiązaniem na początek będzie skorzystanie z usług doświadczonego pośrednika w imporcie z Chin, który odpowiednio pokieruje całym przedsięwzięciem

Co warto importować z Chin?

Import produktów z Chin to opłacalna inwestycja otwierająca nowe możliwości biznesowe dla przedsiębiorców i gwarantująca pozyskiwania towarów niedostępnych na rodzimym rynku, a tym samym szczególnie atrakcyjnych dla konsumentów. Grupy produktowe, jakie warto wybrać do importu z Chin do Polski, to m.in. elektronika, artykuły wyposażenia wnętrz, odzież i tekstylia, oświetlenie czy kosmetyki. Aby oszacować rentowność inwestycji, należy wziąć pod uwagę zarówno ceny produktów, wahania kursów walut, frachtu, jak i stawki celne na ich import z Chin.

Sprawdź naszą usługę: Eksport do Chin