Salvane | 14 kwietnia, 2020 | Czas czytania: 2 minuty

Emisja kuponów zakupowych przez miasta w celu pobudzenia sprzedaży detalicznej

Spektakularna i skuteczna zarazem akcja pobudzenia konsumpcji odbyła się w Hangzhou, stolicy prowincji Zhejiang w Chiny. Lokalny samorząd tej ponad 10-cio milionowej metropolii chcąc pobudzić zakupy konsumenckie, jako pierwszy w Chinach podjął decyzję o obdarowaniu mieszkańców miasta kuponami zakupowymi. W dwóch seriach wyemitowano voucher’y o łącznej wartości 26,3 mln €. Mieszkańcy miasta wydali na zakupach łącznie 289 mln € ✅.

Dzięki temu handel detaliczny w badanych 30 najpopularniejszych centrach handlowych osiągnął poziom sprzedaży na poziomie 85% r/r.

Badane galerie zanotowały w tym czasie sprzedaż w zakresie 5,2 – 7,8 mln €.

Pierwsza transza o wartości 18,81 mln € przełożyła się na sprzedaż w wysokości 234 mln €. Druga seria w wysokości 7,44 mln € przyniosła utarg równy 54,6 mln €.

W okresie 31.03-31.05 emitowane będą dodatkowo elektroniczne kupony dla zatrudnionych w Hangzhou. Łączna ich wartość wyniesie 64,9 mln €.

Jak założyć stronę internetową w Chinach?

Chiny, mimo, że są częścią globalnej sieci internetowej odizolowały się od niej. Izolacja ma wiele wymiarów. Pierwszy to słynny „Wielkie Informatyczny Mur”, który filtruje treści dostępne chińskim internautom. Drugi to całkowite blokady na niemal wszystkie popularne wyszukiwarki, social media, serwisy wideo czy streamingowe, jakie znamy nad Wisłą. To sprawia, że europejskie strony internetowe ładują się […]

Płacenie podczas podróży do Chin telefonem, czy to możliwe? I możliwe i łatwe!

Płacenie w Chinach krok po kroku. Czy podczas podróży do Chin telefonem, czy to możliwe? Odpowiadamy: i możliwe i łatwe!

Młode Chinki napędzają rynek produktów dla domowych zwierzaków

W latach 2017-2021 wartość chińskiego rynku zwierząt domowych niemal podwoiła się osiągając poziom $71 mld. Głównymi kupującymi są kobiety.