Salvane | 15 czerwca, 2020 | Czas czytania: 2 minuty

Dynamiczny wzrost przesyłek kurierskich

Ciekawe dane napłynęły dziś z rynku przesyłek kurierskich. W maju br. nadano ich w Chinach 7,38 miliarda, co stanowi wzrost o 41% r/r. Wartość tego rynku przyrosła w tym okresie w wolniejszym tempie tj. o 25% r/r generując przychód w wysokości 77,1 miliarda juanów (ca. 9,7 miliarda euro).

TJak twierdzi Wang Yun – analityk Akademii Badań Makroekonomicznych, jest to efekt uwolnienia niezaspokojonego pragnienia zakupów konsumenckich, nagromadzony w okresie pandemicznego lockdown’u.

Zapewne nie bez wpływu pozostały też działania lokalnych samorządów, które w formie kuponów konsumpcyjnych wręczanych mieszkańcom miast, miały wesprzeć sprzedaż detaliczną i lokalny biznes.

Według danych Chińskiego Urzędu Statystycznego sprzedaż detaliczna w maju br. wyniosła 3,296 miliardów juanów (ca. 413 miliardów euro) i wzrosła o 8,6% r/r.

Jak założyć stronę internetową w Chinach?

Chiny, mimo, że są częścią globalnej sieci internetowej odizolowały się od niej. Izolacja ma wiele wymiarów. Pierwszy to słynny „Wielkie Informatyczny Mur”, który filtruje treści dostępne chińskim internautom. Drugi to całkowite blokady na niemal wszystkie popularne wyszukiwarki, social media, serwisy wideo czy streamingowe, jakie znamy nad Wisłą. To sprawia, że europejskie strony internetowe ładują się […]

Płacenie podczas podróży do Chin telefonem, czy to możliwe? I możliwe i łatwe!

Płacenie w Chinach krok po kroku. Czy podczas podróży do Chin telefonem, czy to możliwe? Odpowiadamy: i możliwe i łatwe!

Młode Chinki napędzają rynek produktów dla domowych zwierzaków

W latach 2017-2021 wartość chińskiego rynku zwierząt domowych niemal podwoiła się osiągając poziom $71 mld. Głównymi kupującymi są kobiety.