Salvane | 15 czerwca, 2020 | Czas czytania: 2 minuty

Dynamiczny wzrost przesyłek kurierskich

Ciekawe dane napłynęły dziś z rynku przesyłek kurierskich. W maju br. nadano ich w Chinach 7,38 miliarda, co stanowi wzrost o 41% r/r. Wartość tego rynku przyrosła w tym okresie w wolniejszym tempie tj. o 25% r/r generując przychód w wysokości 77,1 miliarda juanów (ca. 9,7 miliarda euro).

TJak twierdzi Wang Yun – analityk Akademii Badań Makroekonomicznych, jest to efekt uwolnienia niezaspokojonego pragnienia zakupów konsumenckich, nagromadzony w okresie pandemicznego lockdown’u.

Zapewne nie bez wpływu pozostały też działania lokalnych samorządów, które w formie kuponów konsumpcyjnych wręczanych mieszkańcom miast, miały wesprzeć sprzedaż detaliczną i lokalny biznes.

Według danych Chińskiego Urzędu Statystycznego sprzedaż detaliczna w maju br. wyniosła 3,296 miliardów juanów (ca. 413 miliardów euro) i wzrosła o 8,6% r/r.

Płacenie podczas podróży do Chin telefonem, czy to możliwe? I możliwe i łatwe!

Płacenie w Chinach krok po kroku. Czy podczas podróży do Chin telefonem, czy to możliwe? Odpowiadamy: i możliwe i łatwe!

Młode Chinki napędzają rynek produktów dla domowych zwierzaków

W latach 2017-2021 wartość chińskiego rynku zwierząt domowych niemal podwoiła się osiągając poziom $71 mld. Głównymi kupującymi są kobiety.

23.02.2021 – informacje z rynku chińskiego

8 lutego br. opublikowany został Raport Hurun czyli zestawienie majątku gospodarstw domowych Chińczyków za 2019r. Okazuje się, że ponad 2 mln z nich posiada majątek wart pow. 10 mln RMB (1,55 mln USD). 130 tys. gospodarstw zgromadziło aktywa powyżej 100 mln RMB (15,5 mln USD) a status tzw. międzynarodowych gospodarstw domowych o ultra wysokim majątku, […]